Nowości28 kwietnia odbyła się w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku promocja albumu fotografii artystycznej "Taniec - filozofia życia" wydanego przez "Poznaj Świat".

Album wyróżniony Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego kierowany jest nie tylko jakby wskazywał na to tytuł do miłośników tańca, ale do szeregu grona odbiorców. Do wszystkich wrażliwych na piękno tanecznego ruchu uchwyconego obiektywem artystki. Taniec to również styl, filozofia życia. Jest to o tyle ciekawe, że specyfika oraz wartości estetyczno - emocjonalne poruszone w albumie daleko odbiegają od klasycznego pojmowania słowa taniec. Agnieszka czerpiąc z kanonów fotografii, tradycji tańca oraz natury sięga do współczesnych środków wypowiedzi, ukazując odbiorcy nową drogę kobiety, która dojrzewa. Przewodnią myślą, która towarzyszy fotografią, są słowa św. Augustyna: "...Więc nauczmy się tańczyć, bo cóż aniołowie poczną z nami w niebie...?"

Album "Taniec – filozofia życia" wydany pod patronatem honorowym Ministra Kultury RP, Marszałka Województwa Pomorskiego i Konsula Honorowego Królestwa Danii jest prawdziwą ucztą dla wrażliwych na piękno. Stał się również głośnym i ważnym wydarzeniem artystycznym na terenie całego kraju.

Książka posiada adekwatną do jej treści formę edytorską: pełno kolorowe wydanie albumowe, w twardej oprawie, na papierze kredowanym, ponad 80 fotografii wykonanych techniką analogową – bez przetworzeń komputerowych autorki opatrzono treścią w kilku wersjach językowych (polską, angielską, niemiecką, francuską). Na fotografiach zobaczyć można tancerzy z całego kraju, a przede wszystkim z Państwowej Opery Bałtyckiej.
Dostępny od czerwca we wszystkich większych księgarniach na terenie całego kraju.

Promocja 28 kwietnia Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku. Ratusz Staromiejski.
 
Hosting: R-net
pl de en en