biografia

Agnieszka Lendzion kocha marzyć, a jeszcze bardziej spełniać swoje marzenia. Jedno z pierwszych to profesjonalna wystawa, która dziewięć lat temu inaugurowała powstanie nowej galerii przy Liceum Plastycznym w Gdyni Orłowie, jej macierzystej szkole. Kolejne, kiedy w 1999 roku, za pracę i upór otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Od tamtego czasu prezentowała swoje prace na kilkunastu wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą zawsze towarzysząc ważnym wydarzeniom kulturalnym związanym z dziedziną tańca oraz Gdańskiem, w którym się 26 lat temu urodziła i w którym uczyła się i dojrzewała.
Album "Stary Nowy Gdańsk", wydany w roku 2003 wraz z ojcem, fotografikiem i dziennikarzem, jej nauczycielem postrzegania świata, otrzymał nagrodę pomorską.
Laureatka wielu nagród, min. stypendium Miasta Gdańska, miasta Bremy, a ostatnio Marszałka Województwa Pomorskiego za projekt albumu "Taniec - filozofia życia". Absolwentka Wyższej Szkoły Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi wydział grafiki, fotografik, skończyła także studium architektury w Państwowej Szkole Budowlanej. Obecnie studentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi na kierunku fotografia.
Cały czas poszukuje odpowiedzi, na pytania, które stawia poprzez swoją sztukę. Jak opisać fotografią, klasycznym pięknem, dzisiejszy, trudny świat? Jak uchwycić poprzez minimum potrzebę maximum? Jak zaszokować spokojem, przy potrzebie krzyku?
Agnieszka Lendzion, kobieta z marzeniami i szalonymi pomysłami, nie boi się pokazać własnej, innej osobowości. W dobie kontrowersyjnej, często przerysowanej, niezrozumiałej sztuki chce wyjść do ludzi z nowym pięknem. Pięknem wyrafinowanym, pięknem subtelnym. Stworzyć nową jakość tańca jako medium w fotografii. Marzy o "wprawieniu fotografii w ruch"- tworzeniu filmów.


Dorobek Artystyczny
 
Hosting: R-net
pl de en en